11.10.2024
fot. SOSW w Bochni
14. Piknik Rodzinny SOSW
W żółtych promieniach liści i kroplach jesiennego deszczu odbył się 14. Piknik Rodzinny Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, ale tym razem frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów. W Centrum Aktywnego Wypoczynku bawiło się blisko 500 osób - uczniowie, rodzice i zaproszeni goście – wśród nich uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach.

A wszystko w rytmie serca, bo pod takim hasłem odbywało się to bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu imprez szkolnych

To była prawdziwa integracja, zabawa i szczególne święto dla uczniów, którzy po raz pierwszy wkroczyli w progi szkoły
mówi p.o. dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego, Kinga Pałka

W tym roku naukę w Ośrodku rozpoczęło 51 uczniów oraz 10 przedszkolaków. Odświętnie ubrani nowicjusze uroczyście ślubowali, że będą pilnie się uczyli i dbali o dobre imię szkoły.  Wcześniej jednak musieli się wykazać wiedzą zdobytą na poprzednich etapach edukacyjnych. Najmłodsi mieli do pokonania tor przeszkód.

Rodzice i zaproszeni goście stanęli w szranki podczas konkursu, który był wzorowany na telewizyjnym formacie „Jaka to melodia”.

Było wesoło, rodzinnie i ciepło – w przeciwieństwie do prognozowanych wcześniej warunków atmosferycznych.

Dopisali też zaproszeni goście: Ryszard Drożdżak – wicestarosta, Magdalena Łacna – Burmistrz Bochni, Róża Gawłowicz – członek zarządu Powiatu, Elżbieta Adamska – radna Powiatu i asystentka Pani Poseł Józefy Szczurek - Żelazko, Lidia Piekarz – dyrektor PCPR oraz Edward Firek - kierownik WTZ w Proszówkach.

Organizacja Pikniku została sfinansowana ze składek 1,5 proc. podatku przekazanego na Stowarzyszenie „Kropla Dobroci”, które działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym.

Organizatorzy składają także serdecznie podziękowania dla pana Tomasza Jasińskiego, właściciela Firmy Transportowej, który swoimi autobusami bezpłatnie przewiózł uczestników Pikniku z Bochni do Borku oraz Henryka Kołdrasa, który ufundował kiełbaski na grilla.

Dziękujemy też Pani Małgorzacie Potrzebskiej z Firmy Dandav, która wspiera Stowarzyszenie i Ośrodek od kilkunastu lat.

[sk]