3595,60 zł tyle wynosi wkład Starostwa Powiatowego w tegoroczną zbiórkę pieniędzy na WOŚP

01.02.2024
3595,60 zł tyle wynosi wkład Starostwa Powiatowego w tegoroczną zbiórkę pieniędzy na WOŚP
fot. WOŚP
Podczas bocheńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sumie udało sią zebrać ponad 150 tys. zł.

Starostwo Powiatowe włączyło się do akcji poprzez zbiórkę pieniędzy do tradycyjnej puszki, w której dzięki zaangażowaniu pracowików znalazło się 713,10 zł. Oprócz tego zbierano pięniadze poprzez właty elektroniczne do eSkarobnki uzyskując 910,00 zł.

Jednak to nie wszystko. Przekazano również przedmioty na tradycyjną licytację, z której dochód zasilił konto fundacji. W sumie dzięki licytacjom zyskano dodatkowo 1972,50 zł. Najdroższym wylicytowanym przedmiotem okazała się książka autorstwa Donalda Tuska pt. "Był sobie Sopot" z jego podpisem, a przekazana na aukcję przez Starostę Bocheńskiego Adama Kortę, która uzyskała cenę 1137,00zł.

Organizatorem tegorocznego finału w Bochni tak samo jak w latach poprzednich był Hufiec ZHP Bochnia.

32 finał WOŚP rozbrzmiewał pod hasłem „Tu wszystko gra OK!” – działania Fundacji skupiają się wokół płuc po pandemii. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.