fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej
W bocheńskim szpitalu trwa przebudowa Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej na którą pozyskano prawie 11 milionów zł dotacji z Ministerstwa Zdrowia. Modernizacja potrwa dwa lata.

Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej mieści się w budynku w którym zlokalizowany jest SOR. Inwestycja ma poprawić i usprawnić pracę centrum zajmującego się kluczową w procesie leczenia diagnostyką.

Modernizacja obejmuje m.in. przebudowę pomieszczeń centrum, modernizację instalacji, ale też wymianę zadaszenia, stolarki okiennej i drzwiowej. W ramach zadania przewidziano też montaż nowej windy łączącej CDL z SORem.

W efekcie powstanie zmodernizowana przestrzeń CDL. Inwestycja pozwoli na przeniesienie w jedno miejsce wszystkich pracowni centrum. Do tej pory mikrobiologia i epidemiologia funkcjonowały w budynku przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Po zakończeniu remontu będą działały obok pracowni analityczno-hormonalnej i pracowni serologicznej i banku krwi.

[sk]