Dotacje na prace konserwatorskie

06.05.2019
Łącznie 32 tys. zł przeznaczyli radni podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Bochni na dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie powiatu bocheńskiego.

Dofinansowanie w wysokości 8 tys. zł. otrzymała parafia rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Łapczycy na konserwację polichromowego sklepienia, parafia rzymskokatolicka pw. Stanisława BM w Brzeźnicy otrzymała 8 tys. na pełną konserwację techniczną i estetyczną polichromii prezbiterium, parafia rzymskokatolicka pw. Mikołaja Biskupa w Żegocinie 6 tys. na prace restauratorskie i konserwatorskie przy fasadzie frontowej elewacji gotyckiego kościoła. Po 5 tys. złotych dofinansowania otrzymały prace konserwatorskie przy zabytkowej Willi Pod Kozłem w Bochni, a także odnowienie chrzcielnicy barokowej w Kościele pw. Ducha św. W Chronowie .

kh