Ekologiczna niedziela na święcie NGO’s

09.07.2024
W miłej atmosferze upłynęło niedzielne popołudnie w Parku Rodzinnym Uzbornia, gdzie miało miejsce święto bocheńskich NGO’s, organizowane bocheński magistrat. Swój udział w wydarzeniu miał też Powiat Bocheński. Już kolejny rok z rzędu doradca ds. klimatu współtworzył z ekodoradcami z Urzędu Miasta stoisko ekologiczne.

U powiatowego doradcy ds. klimatu mieszkańcy Bochni i okolic mogli dowiedzieć się o działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz zasobów przyrodniczych, które możemy podejmować w lokalnym środowisku, rozwiązać ekologiczny quiz lub wykonać zadanie. W zamian można było otrzymać rośliny oczyszczające powietrze, torby jutowe czy drewniane gadżety dla dzieci.

Zainteresowanie mimo kapryśnej aury było bardzo duże, co świadczy o ciągłej aktualności tematów związanych z ochroną przyrody i wzrastającej świadomości ekologicznej. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok!

Działanie realizowane przez Powiat Bocheński w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

#ekopowiat #ekopowiatbocheński

fot. Ł. Chojecki