Jubileusz Polskiego Czerwonego Krzyża

29.05.2019
W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100 – lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. W czasie spotkania wręczono Pamiątkowe Medale 100 - lecia Małopolskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród wyróżnionych znalazł się m .in. Starosta Bocheński Adam Korta oraz Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Wręczono również medale dla Honorowych Dawców Krwi.

Ozdobą uroczystości był program artystyczny przygotowany przez młodzież z Zespół Szkół nr 3 w Bochni-Ekonomik, którego patriotyczny charakter wpisywał się w obchodzoną niedawno 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Program ten był wcześniej prezentowany podczas Małopolskiego Projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia, gdzie został bardzo wysoko oceniony.

Ponadto występy wokalne zaprezentowali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego.

mm