Legendy Bocheńskie: Pierścień św. Kingi

23.07.2024
Ziemia bocheńska to nie tylko bogactwo zapierających dech w piersi krajobrazów, jak Kamienie Brodzińskiego czy górski widok z Kamionnej, oraz fenomenalnych zabytków, takich jak Lipnica Murowana z kościołem św. Leonarda. To także historyczne atrakcje Nowego Wiśnicza, z zamkiem i ruinami klasztoru Karmelitów Bosych, oraz zabytki miasta Bochnia, w tym bazylika św. Mikołaja i wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO kopalnia soli. Ziemia bocheńska to również bogate dziedzictwo niematerialne, pełne ciekawych, intrygujących, czasami strasznych, czasami śmiesznych legend.

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Adolfa Hyły w zeszłym roku zaprezentowało projekt "Ziemia Bocheńska - dziedzictwo kulturowe". Tym razem, kontynuując zachwyt nad Bochnią i jej okolicami, zaprasza na cykl "Legendy Bocheńskie".

Pierwszy odcinek "Legendy Bocheńskie: Pierścień św. Kingi" jest już dostępny:

Kolejne odcinki będą miały premierę co dwa tygodnie w piątek:

Odc. 2 "Zamek w Nowym Wiśniczu" - 2 sierpnia
    Odc. 3 "Dąb Onufry w gminie Rzezawa" - 16 sierpnia

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Bocheńskiego.

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Adolfa Hyły, założone w 2017 roku, nieustannie działa na rzecz promocji lokalnej kultury. Więcej o jego działalności można dowiedzieć się na hyla.org.pl.