Mieszkańcy powiatu na straży czystej Ziemi!

23.10.2024
Akcja Sprzątania Świata
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Akcja Sprzątania Świata
Kolejny już rok z rzędu Powiat Bocheński zaangażował się w Akcję Sprzątania Świata pod hasłem „Na straży czystej Ziemi” razem z Fundacją Nasza Ziemia.

Zakupione przez powiat worki oraz rękawice przekazane zostały do wszystkich szkół średnich oraz za pośrednictwem  gmin do szkół podstawowych z terenu powiatu. Środki trafiły także do SOSW, Bursy oraz Placówek Azymut i Perspektywa.

Sprzątanie Świata każda jednostka przeprowadzała w wybranym przez siebie terminie. Z przesyłanych informacji wyłania się smutna rzeczywistość, która pokazuje skalę zaśmiecenia naszego regionu, potwierdzając słuszność takich działań.

Starostwo Powiatowe w Bochni dziękuje wszystkim za udział w akcji, mając nadzieję że z roku na rok porzuconych odpadów będzie coraz mniej!

Działania organizowane przez Powiat Bocheński w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

[sk]