Mikluszowice 2024 - warsztaty ratownicze

Warsztaty ratownicze w Mikluszowicach
fot. OSP Mikluszowice
Warsztaty ratownicze w Mikluszowicach
Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Drwini serdecznie zaprasza wszystkich druhów oraz druhny na warsztaty ratownicze pod nazwą "Mikluszowice 2024", które odbędą się 10 sierpnia 2024r. od godziny 9:00 w Mikluszowicach przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym.

W ramach warsztatów od godziny 9:00 do 12:00 zaplanowano część teoretyczną podczas, której przedstawione zostaną następujące kwestie:
1. Wykład "Podstawy ratownictwa technicznego" poprowadzi mł. kpt. Jakub Paryła na co dzień funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, służący w  Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej numer 2 w Krakowie, która specjalizuje się w ratownictwie technicznym na terenie województwa małopolskiego.
2. Drugi wykład "Bezpieczeństwo podczas działań ratowniczo - gaśniczych" poprowadzi specjalista do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy dh bryg. w stanie spoczynku Krzysztof Kłuś - Prezes jednostki OSP KSRG Dziewin.
3. Ostatni wykład pod nazwą "Elementy kwalifikowanej pierwszej pomocy w działaniach ratowniczo - gaśniczych" poprowadzi asp. Marcin Biłos - funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Bochni pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej. Jest on również koordynatorem ratownictwa medycznego w PSP na poziomie powiatowym.

Po części teoretycznej zaplanowano blok zajęć praktycznych podczas których zrealizowane zostaną 4 różne epizody związane ze zdarzeniami drogowymi (samochód na kołach, na dachu, na boku oraz zderzenie z pojazdem wielogabarytowym).
Do udziału w warsztatach nie jest wymagany udział samochodu pożarniczego. Osoby uczestniczące w warsztatach nie muszą posiadać przeszkolenia pożarniczego. Może to być również jedna osoba z danej jednostki. Zapraszamy każdego.

[sk]