Młodzież z SOSW na praktyce w Niemczech
29.03.2019
Ważnym elementem jest integracja pomiędzy polskimi i niemieckimi uczniami, dlatego grupy są międzynarodowe. To mobilizuje do nauki języka, zarówno jednych, jak i drugich.
Dwunastu uczestników z Polski odbywa zajęcia w dwóch specjalnościach – ciastkarskiej i kucharskiej - Przepisy na ciasto „Bienenstich” z migdałami oraz „Petit Four” mam już opanowane – mówi Karolina Michałowska, uczestnik projektu.
Poznaliśmy nazwy wielu potraw oraz sprzętów używanych w kuchni. To taki zawodowy język niemiecki – dodaje Renata Palej.
Oprócz nauki gotowania, pieczenia ciast, poznawania języka i kultury niemieckiej uczniowie zwiedzili dwa ważne miasta słynące ze wsapaniałych zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO: Berlin oraz Poczdam.
Staramy się wzbogacać ofertę Ośrodka, wykraczać poza szkolne mury. Jest to bardzo ważne, w szczególności dla naszych uczniów. Ten rok szkolny jest wyjątkowo udany. Nasi wychowankowie odwiedzili Grecję, Rumunię i Niemcy. Uczestniczyli też w dwutygodniowym programie edukacyjno - rekreacyjnym w Zawoi – mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.
Obecny projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+, który jest finansowany przez Unię Europejską. Potrwa do końca marca.
sk