Msza Święta w intencji w intencji mieszkańców Powiatu Bocheński

30.10.2019
W minioną niedzielę, w ramach obchodów 20 rocznicy powstania Powiatu Bocheńskiego w Bazylice pw. Św. Mikołaja w Bochni została oprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Powiatu Bocheńskiego.

Na wstępie Kustosz Sanktuarium Matki Bożej i Bazyliki ks. Ryszard Podstołowicz podkreślił, że Msza Święta jest dopełnieniem uroczystości, które miały miejsce w piątek w Kopalni Soli w Bochni i odprawiona zostanie staraniem władz powiatu.

Mszę św. koncelebrowali: ks. prałat Ryszard Podstołowicz - proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Bochni, ks. kanonik dr Leszek Rojowski - proboszcz Parafii pw. Pawła Apostoła w Bochni, ks. Bogusław Pasierb – proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Żegocinie, ks. Stanisław Jachym proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie oraz ks. Paweł Broński wikariusz w Parafii pw. Św. Mikołaja w Bochni, który wygłosił kazanie.

W mszy świętej wzięli udział przedstawiciele władz powiatu Starosta Adam Korta, Wicestarosta Ryszard Drożdżak, członkowie zarządu Marek Rudnik i Jerzy Błoniarz, przedstawiciele gmin, policji, straży pożarnej, szkół, jednostek organizacyjnych powiatu, mieszkańcy powiatu oraz poczty sztandarowe.

mm