Nominacje dyrektorskie i awanse zawodowe nauczycieli

04.09.2024
Starosta Bocheński Adam Korta wręczył akty mianowania nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bocheński, którzy awansowali na stopień nauczyciela mianowanego. Nominacje otrzymali także nowi dyrektorzy szkół, którzy objęli swoje stanowiska od 1 września.
Gratuluję awansów, które podkreślają duży dorobek zawodowy. Uważam, że należą się Państwu wielkie wyrazy uznania, to Państwo przyczyniają się swoją codzienną pracą do sukcesów i osiągnięć uczniów naszych szkół. Życzę, aby praca na stanowisku nauczyciela była satysfakcjonująca mimo różnych trudności zarówno dydaktycznych jak i wychowawczych oraz ciągłych zmian prawa oświatowego
mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Akty mianowania otrzymało 11 nauczycieli: Paulina Barnaś z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej im. Stefana Szumana w Bochni, Patrycja Biernat-Szczupak, Justyna Krawczyk oraz Dorota Myszka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni, Barbara Korta oraz Małgorzata Szot z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, Ewa Kupczyk-Cholewa oraz Natalia Paprota z Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni, Agnieszka Leśniak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni, Klaudia Leśniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni oraz Małgorzata Majda-Frączek z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie.

Przed odebraniem aktów mianowania nauczyciele złożyli uroczyste ślubowanie według następującej roty:  „Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”.

Podczas uroczystości Adam Korta pogratulował i uroczyście wręczył nominacje dyrektorskie. Wśród nich znaleźli się Jolanta Kruk, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, Anetta Krysiak z Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni, Celina Jacewicz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie, Elżbieta Cichońska-Darowska ze Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu, Bogusław Ptak z Bursy Szkolnej im. Polski Niepodległej w Bochni oraz Kinga Pałka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni.