Podpisano umowy z organizacja pozarządowymi

29.03.2019
Dziś w Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowy na realizację zadań publicznych powiatu bocheńskiego w zakresie kultury, turystyki i sportu w 2019 roku, które będą realizować organizacje pozarządowe i stowarzyszenia.

Łącznie podpisano 27 umów na kwotę 88 100 zł, w tym dla 17 projektów na kwotę 57 800 zł z zakresu kultury, 7 zadań z zakresu sportu na kwotę 23 300 zł oraz 3 zadania z zakresu turystyki na kwotę 7000 zł.

Gratuluję organizacjom, które otrzymały dofinansowanie. Współpraca z organizacjami pozarządowymi będzie jednym z moich priorytetów, szczególnie że z rekomendacji Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego zostałem delegowany do prac w Małopolskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego – podkreślał Starosta Bocheński Adam Korta.

W ramach realizacji zadań publicznych organizacje pozarządowe w 2019 roku na terenie Powiatu Bocheńskiego będą organizować koncerty, seminaria naukowe, rekonstrukcje historyczne, jak również święto gospodyń czy rajdy turystyczne, turnieje i olimpiady lekkoatletyczne.

mm