Powiat Bocheński na targach turystycznych w Pszczynie

Powiat Bocheński na targach turystycznych w Pszczynie
fot. Starostwo Powiatowe
Powiat Bocheński na targach turystycznych w Pszczynie
W miniony weekend w sercu Pszczyny odbyły się Drugie Plenerowe Targi Turystyczne „Cudze chwalicie swego nie znacie” które przyciągnęły licznych gości z całego regionu. Wydarzenie zgromadziło wielu miłośników historii, podróży, lokalnych smaków jak i kultury.

Powiat Bocheński był jednym z kilkunastu samorządów i organizacji, które prezentowały swoje bogactwo na pszczyńskim rynku. Stoisko powiatu cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem dzięki różnorodnej ofercie materiałów promocyjnych dotyczących atrakcji turystycznych ziemi bocheńskiej takich jak Kopalnia Soli w Bochni, Muzeum Motyli, kościoły na Szlaku Architektury Drewnianej oraz malownicze szlaki piesze i rowerowe.

Pracownicy zespołu promocji bocheńskiego starostwa szczególnie promowali autorskie wydarzenie powiatu jakim jest Weekend z Zabytkami, którego już 17 edycja odbędzie się w pierwszy weekend września czyli w dniach 6-8 września. Ta weekendowa impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród odwiedzających stoisko powiatu dzięki bezpłatnej dostępności wielu ciekawych miejsc w ciągu zaledwie dwóch dni.

Uczestnicy targów byli zachwyceni różnorodnością atrakcji i gościnnością naszego regionu, co z pewnością przyczyni się do wzrostu liczby turystów odwiedzających powiat bocheński. Mamy nadzieję, że pierwsze efekty będziemy mogli  zauważyć już we wrześniu podczas Weekendu z Zabytkami.