Powiatowe Święto Plonów w Nieszkowicach Małych

Powiatowe Święto Plonów w Nieszkowicach Małych
fot. Starostwo Powiatowe/K.Kępa-Hamuda, M.Mulka/W.Salamon
Powiatowe Święto Plonów w Nieszkowicach Małych
W minioną niedzielę mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego dziękowali za tegoroczne plony na Powiatowym Święcie Plonów. Wieniec reprezentujący sołectwo Bessów zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas Powiatowych Dożynek, które odbyły się w Nieszkowicach Małych, w Gminie Bochnia. Drugie miejsce zdobył wieniec reprezentujący Trawniki, a trzecie, ex aequo Łąktę Górną i Nieszkowice Małe.

Tegoroczne Dożynki Powiatowe, inaczej niż przez wiele poprzednich lat, odbyły się nie w Bochni, ale w okalającej miasto Gminie Bochnia – konkretnie w Nieszkowicach Małych co może stać się przyczynkiem do nowej tradycji.

Podczas wydarzenia nie zabrakło tradycyjnego pochodu z wieńcami oraz mszy świętej podczas której, mieszkańcy miast i wsi z Bocheńszczyzny, wspólnie z władzami i duchowieństwem dziękowali za tegoroczne plony i ciężką pracę rolników. Eucharystii przewodniczył ks. dr Leszek Rojowski – Proboszcz Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni, Dziekan Dekanatu Bochnia Zachód.

Po rozstrzygnięciu konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy odbył się m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca „Siedlecanie” oraz koncert „Orkiestry Baczków”.