Pracownicy bocheńskiego Sanepidu wyróżnieni

07.10.2019
Z okazji obchodów Jubileuszu 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce w Kopalni Soli Wieliczka odbyła się konferencja nt.: ,,Zdrowie najwyższym dobrem i celem - historia i efekty 100 lat działalności służb sanitarno-epidemiologicznych w Małopolsce”. Podczas uroczystości Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni Halina Bielec oraz pracownicy bocheńskiego oddziału Halina Knapik i Renata Cholewa zostali odznaczeni medalami za wieloletnią służbę.

Wydarzenie było okazją do przypomnienia historii, podsumowania obecnej działalności, a także podkreślenia wagi wyzwań, które stoją przed współczesnymi służbami sanitarnymi. Współorganizatorem tej uroczystej konferencji byli Prezydenci Miast i Starostowie Powiatowi województwa małopolskiego w tym Starosta Bocheński Adam Korta.

W pierwszej części zebrani mogli zapoznać się z bogatą historią inspekcji sanitarnej. Po części naukowej Pan Jarosław Pinkas Główny – Inspektor Sanitarny oraz Pan Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski w imieniu Prezydenta RP wręczyli odznaczenia państwowe najbardziej zasłużonym pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którzy swoim zaangażowaniem, sumienną, wieloletnią pracą aktywnie rozwijali i rozwijają działalność służb sanitarnych w Małopolsce.

Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni Halina Bielec oraz pracownicy bocheńskiego oddziału Halina Knapik i Renata Cholewa.

Serdecznie gratuluję odznaczonym Paniom z bocheńskiego oddziału. Kierując wyrazy szacunku i uznania, życzę dalszych sukcesów i powodzenia w realizacji nowych celów zawodowych – mówił Wicestarosta Ryszard Drożdżak reprezentujący Powiat Bocheński podczas konferencji.

Konferencja zakończyła się koncertem w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej „Kopalni Soli Wieliczka”.