Przed nami 17.edycja Weekendu z Zabytkami

Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego
Starosta Bocheński serdecznie zaprasza na 17. edycję „Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego”, która odbędzie się w dniach 6–8 września 2024 roku.

To wyjątkowe wydarzenie, współorganizowane z gminami, instytucjami kultury, stowarzyszeniami, podmiotami prywatnymi oraz szkołami, zapowiada się niezwykle bogato i różnorodnie.

W tegorocznym programie przewidziano aż 72 punkty na mapie zwiedzania. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć 35 zabytków, wziąć udział w 10 warsztatach, odwiedzić 4 wernisaże oraz wziąć udział w 7 tematycznych spacerach. Dodatkowo czekają na nich liczne wystawy, prelekcje, poszukiwanie skarbów oraz pikniki. Wśród najważniejszych atrakcji warto wymienić Potańcówkę, na którą dowiezie zabytkowy "Ogórek", Tężnię Zmysłów oraz Zlot Pojazdów Zabytkowych.

Po raz pierwszy w historii wydarzenia, uczestnicy będą mogli zobaczyć tradycyjną metodę warzenia soli z bocheńskiej solanki w SALCO oraz poznać tajemnice magicznego dworu w Bieńkowicach.

Tegoroczny weekend oferuje nie tylko wiele zabytków i wydarzeń, ale także szereg nowych atrakcji dzięki naszym dotychczasowym oraz nowym partnerom. To wyjątkowa okazja, aby podążając śladami przeszłości odkrywać takie miejsca, jak najstarsza szkoła w Bochni czy kościółek w Brzeźnicy.Warto odwiedzić też ekologiczne gospodarstwo Kozi Stok w Kobylcu, gdzie odbędą się warsztaty serowarskie. Zachęcam, by zaplanować cały weekend na poznawanie naszego pięknego powiatu
podkreśla starosta Adam Korta

Szczegółowy program zwiedzania oraz wszystkie atrakcje dostępne są na stronie: www.zabytki.powiatbochenski.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału – czeka na Was moc niezapomnianych wrażeń!

[sk]