17.09.2024
fot. Ratownicy Dla Ludzi
„Ratownicy Dla Ludzi” na terenach ogarniętych powodzią
Bocheńskie Stowarzyszenie Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza "Ratownicy Dla Ludzi" obecnie prowadzi intensywne działania na terenie Dolnego Śląska, który został dotknięty przez katastrofalną powódź. „Ratownicy Dla Ludzi” na prośbę burmistrza Kłodzko zostali skierowani do miejscowości Lądek-Zdrój oraz Stronie Śląskie gdzie aktualnie jest najbardziej potrzebna pomoc.

W ramach prowadzonej akcji ratunkowej grupie udało się pozyskać  4 śmigłowce, które są wykorzystywane do transportu pomocy humanitarnej oraz prowadzenia ewakuacji i akcji ratunkowych.
Grupa działa w ścisłej współpracy z lokalnymi służbami ratunkowymi, aby jak najszybciej udzielić pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczyć obszary dotknięte klęską żywiołową.