Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Karolina i Krzeczowska w Bochni

11.07.2024
W najbliższy poniedziałek rozpoczynają się prace przy przebudowie ważnego skrzyżowania w Bochni. Na skrzyżowaniu ulic Karolina i Krzeczowska powstanie rondo. Inwestycja pochłonie około 4,5 milionów złotych i zakończy się jeszcze w tym roku.
W związku z prowadzonymi pracami i związanymi z tym utrudnieniami w ruchu prosimy o wyrozumiałość. To inwestycja, która z pewnością finalnie poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu w Bochni. Przebudowa tego ważnego skrzyżowania prowadzącego do autostrady i budowa ronda to krok w kierunku nowoczesnej infrastruktury, na którą czekają mieszkańcy
– wyjaśnia Starosta Bocheński Adam Korta.

W ramach inwestycji, oprócz przebudowy skrzyżowania, planowana jest rozbudowa drogi powiatowej w rejonie istniejącego wiaduktu kolejowego. Ulice zostaną dostosowane do odpowiednich parametrów technicznych. Ze względu na ruch pojazdów ciężarowych, nawierzchnia będzie wzmocniona z zastosowaniem "cichej nawierzchni". Ponadto na skrzyżowaniu powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, która w przyszłości dojdzie do łącznika autostradowego. Zjazdy i istniejący system odwodnienia zostaną rozbudowane i przebudowane. Aby poprawić bezpieczeństwo, pojawią się bariery ochronne i balustrady.

Powiat Bocheński pozyskał na realizację inwestycji dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury. Zakończenie prac przewiduje się na grudzień 2024 roku.

W związku z prowadzonymi pracami, od poniedziałku 15 lipca 2024 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Zmiana będzie polegać na zamknięciu jednego pasa ruchu ul. Krzeczowskiej oraz jednego pasa ruchu ul. Karolina w obrębie skrzyżowania. W trakcie inwestycji mogą występować modyfikacje organizacji ruchu w zależności od przyjętego harmonogramu robót, o czym będziemy informować na bieżąco.

[mm]