Seniorzy obchodzili swoje święto!

03.10.2019
1 października na całym świecie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych swoje święto obchodzą seniorzy, nie inaczej było w Dziennym Domu Senior Wigor w Bochni . Był śpiew, ciasto, ciepłe słowa i jak zwykle przemiła atmosfera.

Świętowanie rozpoczął starosta bocheński Adam Korta, który złożył seniorom życzenia oraz wraz z Wicestarostą Ryszardem Drożdżakiem wręczył słodkie upominki. Nie obyło się również bez akcentu muzycznego w wykonaniu samych seniorów, którzy odśpiewali swój hymn skomponowany przez Barbarę Sosin jedną z podopiecznych Dziennego Domu Senior Wigor.

Dzień Seniora ma na celu uświadamianie społeczeństwu problemy osób starszych poprzez kształtowanie postrzegania tych osób i podejmowania wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy m.in. walka z wykluczeniem czy ułatwienie dostępu do pełnego życia kulturalnego i społecznego, a to wszystko lokalni seniorzy mogą znaleźć w Domu Senior Wigor. O tym że formuła tej palcówki świetnie się sprawdza świadczy fakt iż, obecnie w zajęciach uczestniczy 42 osoby czyli tyle ile przewiduje projekt, ale chętnych jest znacznie więcej.