Starosta Adam Korta przekazał budynek Skarbu Państwa Gminie Żegocina

12.07.2024
Starosta Adam Korta przekazuje budynek po byłym posterunku policji w Żegocinie Gminie Żegocina
fot. Starostwo Powiatowe
Należący do Skarbu Państwa i nieużytkowany od lat budynek w Żegocinie trafił w ręce gminy. Starosta Bocheński Adam Korta, jako przedstawiciel skarbu państwa, wraz z wójtem Żegociny Wojciechem Wroną, dokonali formalności notarialnych, dzięki którym gmina pozyskała nieruchomość bezpłatnie.

Gmina Żegocina ma ambitne plany związane z nowo pozyskanym budynkiem. W przyszłym roku ma się rozpocząć remont budynku. Zostanie on przekształcony w miejsce spotkań integracyjnych i będzie służyć mieszkańcom. Powstanie tam również gminna siłownia oraz sala fitness.

To doskonały przykład, jak współpraca między samorządami przynosi wymierne korzyści dla mieszkańców. Gmina Żegocina zyskała nową przestrzeń, która będzie służyła całej społeczności
podkreślił starosta Adam Korta.

Wartość przekazanej nieruchomości, w której przed laty mieścił się posterunek policji, to blisko 650 tysięcy złotych. Gmina musi użytkować budynek na realizację zadań własnych gminy w zakresie kultury, kultury fizycznej i turystyki przez co najmniej 10 lat.

[mm]