Starosta odwiedził strajkujących nauczycieli

11.04.2019
Czwarty dzień trwa strajk nauczycieli w I LO w Bochni, II LO w Bochni, ZS nr 3 w Bochni, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bochni oraz CKZiU w Łapanowie. Ze strajkujący w II LO nauczycielami spotkał się Starosta Bocheński Adam Korta.

W szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach do strajku przystąpiło ponad 100 pedagogów. Z nauczycielami, którzy prowadzą akcję protestacyjną w II LO spotkał się Starosta Bocheński Adam Korta.

Mam wielką nadzieję, że uda się niedługo osiągnąć porozumienie i strajk się zakończy. Związki zawodowe wystąpiły do mnie z propozycją, aby pojawiła się rekompensata dla strajkujących nauczycieli, w chwili obecnej jest to analizowane przez służby prawne – mówił Adam Korta Starosta Bocheński.

mm