Starosta zaprosił przedszkolaki na przedstawienie o ekologii

04.10.2024
Starosta zaprosił przedszkolaki na przedstawienie o ekologii
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Starosta zaprosił przedszkolaki na przedstawienie o ekologii
W czwartek Starosta Bocheński zaprosił przedszkolaki z powiatu bocheńskiego na ekologiczne przedstawienie pt. "Ucieczka z zoo". W atrakcyjny sposób dzieciom zaprezentowano problem zaśmiecania naszej planety oraz działania, które nawet najmłodsi mogą podjąć, aby chronić środowisko.

Maluchy aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, między innymi poprzez udział w quizie na temat prawidłowej segregacji śmieci. Reakcje publiczności były bardzo entuzjastyczne, co świadczy o tym, że spektakl przypadł dzieciom do gustu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w przedstawieniu wzięły udział przedszkolaki z wybranych gmin powiatu: Rzezawy, Jodłówki, Cikowic, Muchówki, Olchawy oraz Rajbrotu.

Działanie zostało zrealizowane przez Powiat Bocheński w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla Województwa Małopolskiego”, współfinansowanego przez Program LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

[sk]