Tężnia zmysłów już w sobotę!

05.09.2024
Tężnia zmysłów
fot. Urząd Miasta w Bochni
Tężnia zmysłów
Burmistrz Miasta Bochnia Magdalena Łacna zaprasza na wyjątkowe wydarzenie organizowane w ramach Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Tężnia zmysłów oczaruje mieszkańców i turystów w sobotę 7 września. Wydarzenie rozpocznie się o godz. od 17.00 i potrwa aż do 23.00.

Przez 6 godzin każdy z odwiedzających będzie mógł doświadczyć bocheńskiej tężni solankowej wykorzystując wszystkich 5 zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku.

Co zaplanowano? Program wydarzenia podzielono tematycznie, dzieląc go na poszczególne zmysły. Na odwiedzających czekają wyjątkowe atrakcje, jak piana party, mocne muzyczne akcenty, czy też zjawiskowa świetlna aranżacja przestrzeni.

Wydarzenie, będące autorskim przedsięwzięciem Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta, zostało tak zaplanowane, aby każdy, niezależnie od wieku, odnalazł w programie coś dla siebie.

Opis spektaklu i ważna informacja dla uczestników Piana Party znajdują się pod programem.

PROGRAM WYDARZENIA:

19.15 - 20.45 – aromaterapia solą Bochneris – eukaliptus

21.30 - 23.00 – aromaterapia solą Bochneris – soczysta pomarańcza

Wydarzenia towarzyszące:

9.00 – 17.00 /Centrum Informacji Turystycznej/ – Bocheńska Gra Miejska „Paszport Żupny” edycja 3

20.00 /zbiórka przy budynku Straży Miejskiej/ – Wieczorny spacer po Plantach Salinarnych z archeologiem Marcinem Paternogą

Piana Party – ważne informacje

- Piana Party zostało przygotowane z myślą o młodszych uczestnikach wydarzenia, ale Organizatorzy nie definiują wieku jego uczestników.

- Piana posiada potrzebne certyfikaty, ale może szczypać w oczy i nie należy jej spożywać.

- Dla uczestników przygotowane zostaną przebieralnie, wyposażone w papierowe ręczniki – piana jest mokra, zalecamy zmianę odzieży na suchą po zakończeniu zabawy.

Spektakl "BODY"

Spektakl taneczny "BODY" to intymna podróż przez relacje człowieka ze swoim ciałem, kompleksami oraz presjami społecznymi. Rozważa nad kultem ciała, w obrazowy sposób zgłębiając ten problem i poruszając go z kilku perspektyw. Pokazuje szeroki wachlarz emocji i relacji z własną, jak i cudzą cielesnością. Przez połączenie różnych stylów tańca i muzyki, artyści przedstawili historie, która poruszyła widownię i skłoniła ją do refleksji nad własnymi doświadczeniami.

Reżyseria - Gabriela Jacak

Tancerze - Gabriela Jacak, Magdalena Stachoń, Julia Kokoszka, Jakub Gierek, Olaf Kocot-Kołodziej, Zuzanna Jamróz, Alina Oleksy, Maja Rudnik, Maja Sadowska, Maja Gardziel, Julia Stary, Marlena Wojtoń, Natalia Matus, Amelia Skoczek, Wiktoria Dudziak, Oliwia Maciejasz, Zuzanna Flasza.

[sk]