Uczcili pamięć Powstańców Warszawskich

02.08.2019
1 sierpnia, przy dźwiękach syren w „Godzinę W”, Bochnia uczciła pamięć Powstańców Warszawskich.

Przy pomniku generała Leopolda Okulickiego – przywódcy Armii Krajowej – złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów.

Hołd bohaterom Warszawy oddali m. in. władze miasta i powiatu, asystentka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Posłanki Józefy Szczurek-Żelazko, przedstawiciele: Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oddział Bochnia, bocheńskiej „Solidarności”, Stowarzyszenia Bocheńscy Patrioci, klubów radnych Prawa i Sprawiedliwości, Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz komendanci powiatowi policji i staży pożarnej.

Podczas uroczystości głos zabrali: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Adam Korta – Starosta Bocheński oraz dr hab. Teofil Wojciechowski.

Wartę pomnika zaciągnęli harcerze z Hufca ZHP Bochnia im gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Fot. Łukasz Chojecki