Zlot Pojazdów Zabytkowych 2024 - informacja dla uczestników

03.09.2024
Przedstawiamy Ramowy Program IV Zlot Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się 8 września 2024 r. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy. Ze względów logistycznych i organizacyjnych (m.in. pojemność parkingów) w zlocie może uczestniczyć maksymalnie 120 pojazdów. Rejestracje zakwalifikowawszy uczestników pod szybem Campi w godzinach 7:00-7:30.

Każda z grup rozpocznie zlot na parkingu pod Szybem Campi. Zbiórka zakwalifikowanych uczestników od 7:00.

Uczestnicy będą startować co 30 sekund od 8:30. Zlot nie będzie się poruszał w zorganizowanej kolumnie. W czasie przejazdu uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Każdy z uczestników na starcie otrzyma informacje o trasie przejazdu dla odpowiedniej grupy. Każda z grup będzie miała inną trasę, która pozwoli zwiedzić wybrane zabytki udostępnione w ramach Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. W ramach wydarzenie nie zabraknie elementów rywalizacji, uczestnicy będą się mogli wykazać sprawnym okiem, zręcznością i zdobytą wiedzą.

Finał i parada uczestniczących pojazdów w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni ok. godziny 15:00. Wtedy też nastąpi wręczenie nagród i wyróżnień.

Podział na grupy i inne informacje organizacyjne dla uczestników zlotu znajdują się na stronie zabytki.powiatbochenski.pl w zakładce Zlot Pojazdów 2024.