Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Bocheńskiego
- PROGRAM FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI 2021-2027
- BUDŻET PAŃSTWA
- RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH
- EDUKACJA EKOLOGICZNA
- NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA i GOSPODARKI WODNEJ
- PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA - EDUKACJA - ROZWÓJ
- PROGRAM OPERACYJNY POLSKA CYFROWA
- REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO 2014-2020
- PROGRAM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH 2014-2020
- MAŁOPOLSKI REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY
- PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI
Projekt ma na celu przekształcenie map analogowych i wektorowych oraz dostosowanie powiatowych baz danych EGiB do obowiązujących modeli pojęciowych. Projekt przyczyni się do uzyskania pełnego pokrycia obszaru województwa małopolskiego zgodnymi z obowiązującym modelem pojęciowym i kompletnymi danymi ewidencji gruntów i budynków w celu świadczenia e-usług.
Kluczowymi działaniami w projekcie są, w ramach zadania „Cyfryzacji powiatowego zasobu bazy Ewidencji Gruntów i Budynków (EGiB)” i pod nadzorem geodezyjnym: „Aktualizacja bazy danych EGiB”, „Dostosowanie powiatowej bazy EGiB” oraz „Cyfryzacja archiwalnych operatów technicznych EGiB”.
Ponadto projekt uwzględnia zakup elementów architektury informatycznej, wdrożenie nowej e-usługi wniosku o aktualizację danych zawartych w EGiB oraz pieczęci elektronicznej wraz ze wsparciem kompetencji cyfrowych pracowników.
Grupami docelowymi są: odbiorcy indywidualni, pracownicy Starostwa Powiatowego w Bochni i pozostałych jednostek organizacyjnych Powiatu, pracownicy innych jednostek administracji publicznej oraz grupy zawodowo związane z pozyskiwaniem, gromadzeniem lub przetwarzaniem informacji, jakie prowadzi Służba Geodezyjna i Kartograficzna Powiatu w rejestrach publicznych.
Efekty / rezultaty projektu:
- Uproszczenie wewnętrznych procedur i ograniczenie czasu obsługi interesantów, m.in. poprzez
- zapewnienie i usprawnienie wymiany danych: na poziomie wewnątrzadministracyjnym (w tym także z organami na poziomie województwa i centralnym), z jednostkami wykonawstwa geodezyjnego przy realizacji prac geodezyjnych oraz z podmiotami biorącymi udział w procesie inwestycyjnym;
- likwidację problemów ze sporządzaniem projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i planów urządzania lasów;
- zapewnienie i usprawnienie wykonywania analiz na potrzeby organów administracji publicznej, a także innych podmiotów, które korzystają z danych EGiB;
- zapewnienie możliwości porównania stanów ewidencyjnego i wieczystoksięgowego.
- Udostępnienie nowej e-usługi wniosku o aktualizację danych zawartych w EGiB oraz pieczęci elektronicznej, co umożliwi realizację zadań drogą elektroniczną.
- Podniesienie kompetencji personelu JST w zakresie wdrożonej e-usługi oraz kwalifikowanej pieczęci elektronicznej.
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie