Cyfrowy Powiat
- RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH
- BUDŻET PAŃSTWA
- EDUKACJA EKOLOGICZNA
- NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA i GOSPODARKI WODNEJ
- PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA - EDUKACJA - ROZWÓJ
- PROGRAM OPERACYJNY POLSKA CYFROWA
- REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO 2014-2020
- PROGRAM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH 2014-2020
- MAŁOPOLSKI REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY
- PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI
Wartość grantu wynosi: 320 841,00 zł (100% dofinansowania)
Okres realizacji grantu: od 06.10.2022 r. do 06.10.2023 r.
Informacje o projekcie:
Dynamiczny rozwój epidemii COVID-19 w Polsce od marca 2020 r. wymusił przyspieszoną transformację cyfrową zmieniając na zawsze model komunikacji i świadczenia usług administracji publicznej. Konieczność organizacji pracy samorządów w trybie zdalnym okazała się dużym wyzwaniem, nie tylko w kontekście odpowiedniego wyposażenia podmiotów publicznych w sprzęt informatyczny, ale również w kontekście bezpieczeństwa cyfrowego.Bezpieczeństwo w strefie cyfrowej jest jedną z podstawowych potrzeb społeczeństwa. Wymaga to od instytucji publicznych licznych nakładów finansowych, tak aby możliwe było zapewnienie bezpiecznego i skutecznego wykonywania usług publicznych w środowisku cyfrowym. Projekt jest odpowiedzią na najważniejsze potrzeby powiatu w powyższym obszarze.
Działania projektu będą realizowane w ramach dwóch modułów:
Moduł 1. Cyfryzacja urzędu
Moduł 4. Cyberbezpieczeństwo
W ramach Modułu 1 Wnioskodawca planuje zakup i wdrożenie sprzętu informatycznego niezbędnego do cyfryzacji JST tj. serwera z zasobem dyskowym, na potrzeby realizacji e-usług w urzędzie. Zakup serwera z zasobem dyskowym zapewni bezpieczeństwo przetwarzania, przechowywania
i archiwizacji danych związanych z rosnącym zapotrzebowaniem na realizację e-usług wśród klientów urzędu. Niniejszy zakup umożliwi również sukcesywne uruchamianie nowych e-usług Starostwa Powiatowego w Bochni, co na obecnie użytkowanym sprzęcie serwerowym nie jest możliwe.
W ramach Modułu 4 Wnioskodawca planuje przeprowadzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa, zgodnie
z zakresem oraz formularzem stanowiącym załącznik nr 8 do Regulaminu Konkursu Grantowego Cyfrowy Powiat.
Głównym celem projektu jest zwiększenie potencjału cyfrowego urzędu oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa systemom informatycznym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Efekty projektu: wzrost potencjału cyfrowego powiatu, wzrost poziomu cyberbezpieczeństwa systemów informatycznych, poprawa jakości świadczenia e-usług publicznych w celu zaspokajania potrzeb mieszkańców, doposażenie powiatu w zasoby IT. Realizacja grantu przyczyni się do ograniczenia negatywnych skutków społecznych i gospodarczych wywołanych przez pandemię COVID-19.