Przed nami muzyczna integracja ...

Organizujesz wydarzenie
w naszym powiecie?

Daj nam znać!

Wypelnij formularz zgłoszeniowy, po weryfikacji umieścimy Twoje ogłoszenie w naszym serwisie.

dodaj wydarzenie
fot. Stowarzyszenie "Kropla Dobroci"

Najważniejsze informacje

data wydarzenia:
22.05.2024, 08:15
miejsce:
Hala Widowiskowo - Sportowa w Bochni
organizator:
Stowarzyszenie "Kropla Dobroci"
Anna Dymna, Grażyna Łobaszewska, Anna Rusowicz, Justyna Steczkowska, Alicja Węgorzewska, Janusz Radek, Maurycy Polaski i oczywiście Marek Piekarczyk to Jurorzy 17. Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który w dniach 22 – 24 maja odbędzie się w Bochni. Wystąpią utalentowani muzycznie uczestnicy połączeni w integracyjne duety. Wykonawcom towarzyszyć będzie Festiwalowa Orkiestra pod kierownictwem Adama Jarzmika.

Festiwal to wydarzenie artystyczne skierowane do osób z niepełnosprawnościami oraz zdrowych rówieśników. Motywem przewodnim jest muzyka. Wystąpią uczestnicy z Polski, Niemiec, Ukrainy i Gruzji.

Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne muzyczne duety (osoba niepełnosprawna - zdrowy rówieśnik). W parach, już w Bochni podczas warsztatów przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia prezentują przed publicznością.

Festiwal rozpocznie wydarzenie pn. „Muzyka w Koronie Ziemi”… czyli spotkanie z Piotrem Pogonem, który mimo amputowanego płuca wspólnie z niewidomym Łukaszem Żelechowskim zdobyli górę Aconcagua - najwyższy szczyt Andów i Ameryki Południowej, należący do „Korony Ziemi”, liczący 6962 m n.p.m. Muzyczną puentą będzie recital Justyny Steczkowskiej, pełny niespodzianek... ale o tym dopiero – jak mówią organizatorzy - dowiedzą się Państwo podczas rozpoczęcia festiwalu, czyli 22 maja o godz. 18.00. Na pewno warto też przyjść na przesłuchania konkursowe, które rozpoczną się o godzinie 11.00, w piątek 24 maja.

Festiwalową Galę zaplanowano na 24 maja o godz. 18.00. Publiczność będzie mogła posłuchać Laureatów i Jurorów. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Hali Widowiskowo – Sportowej. Wstęp wolny.

Patronat Honorowy: Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser – Duda.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie.

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

Współpraca: Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Współfinansowanie: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Złoty Sponsor: Dandav

Sponsor Generalny: Powiat Bocheński

Sponsor Wiodący: F.H.U. Dariusz Brzegowy

Sponsor wspierający: KATMANDU Meble

Sponsor: Miasto Bochnia, MPL Services, Galeria Rondo, Air Tech Bud, Regis Food Technology, IGLOO, Farmer - Łukasz Kłósek, Hotel SUTORIS, Społem PSS, KOMPUTERIA, Planeta Kawy, Hotel Zalesie, Art Sklep - Bogdan Burski, MDK, MOSiR, BZUK, CamLew Studio, Hotel Panorama, Kopalnia Soli, Foto Atelier Famielec, Gospoda nad Rabą, Studio Akces, Wydawnictwo REGIS, EKOMBUD.