Potańcówka rozpocznie Weekend z Zabytkami

Potańcówka na bocheńskim Rynku
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Potańcówka na bocheńskim Rynku
Już w najbliższy piątek, 6 września, w sercu Bochni rozpocznie się 17 edycja wyjątkowego wydarzenia- Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego! Pierwszy dzień wydarzenia, który odbędzie się na Rynku, zapowiada się jako niezapomniane połączenie kultury, tradycji i dobrej zabawy.
Program dnia:
  • 16:00 Piknik lokalnych smaków
    To idealna okazja, aby spróbować specjałów z naszego regionu! Sery, miody, bocheńska sól, dobra kawa i coś słodkiego to tylko część z tego co będzie można zasmakować.
  • 16:00 – Warsztaty ekologiczne Stawiamy na edukację ekologiczną przez konkursy, gry i zabawy! Centralnym punktem będą warsztaty połączone z konkursem, podczas których stworzymy z materiałów z recyklingu ekologiczne gry kółko-krzyżyk wraz z eko-workiem na grę. Warunkiem udziału jest przyniesienie 9 plastikowych zakrętek po napojach typu PET oraz zgłoszenie udziału i przesłanie na meila: promocja@powiat.bochnia.pl
  • 16:30 – Wernisaż wystawy "Kopalnia Sztuki Bochnia"
  • Absolwenci Wiśnickiego Plastyka zaprezentują swoje prace w przestrzeni Kopalni Sztuki Bochnia. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć, jak młode talenty interpretują sztukę.
  • 16:30 - 18:00 – Warsztaty archeologiczne
    Pracownia Archeologiczna Armaja zaprasza na warsztaty archeologiczne, podczas których odkryjecie tajemnice przeszłości naszego regionu – zapisy na warsztaty pod numerem tel. 888 481 123
  • 17:00 – Wystawa fotografii Pawła Klasy
    W Miejskiej Poczekalni zostanie otwarta wystawa zdjęć lokalnego fotografa, który uchwycił piękno i unikalność naszego regionu.
  • 18:30 – Teatr tańca i pokaz Bachata Masters
    Tym razem artyści z Dance & Fitness House zaprezentują spektakl Oczyszczenie a zakończą pokazem tańca który przeniesie nas w świat rytmicznej bachaty.
  • 19:30 – Potańcówka
    Czas na taniec, który łączy pokolenia! Potańcówka na świeżym powietrzu to doskonała okazja do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki.
  • 23:30 – Spektakl Ognia
    Na zakończenie wieczoru czeka na nas pokaz ognia, który z pewnością zachwyci wszystkich obecnych.

Nie lada atrakcją będzie możliwość przejazdu zabytkowym autobusem, który będzie krążył po Bochni i zatrzymywał się na poniższych przystankach :

- Rynek  przy sklepie SPOŁEM  17.15, 19.15

- pętli na ul. Niepodległości – 17.30, 19.30

- przystanek na dworcu PKP 18.00, 20.00

- przystanek ul. Brzeźnicka- Osiedle Jana 18.30, 20.30

W trakcie wydarzenia odbędzie się także zbiórka charytatywna na rzecz Gabrysia Papciaka. Będzie to doskonała okazja, aby wspólnie zrobić coś dobrego!

Wśród partnerów i wystawców znajdziemy m.in.:
KopalniaSztukiBochnia, Fundacja Jesteśmy pod Ścianą, Dance & Fitness House, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych z Wiśnicza, Klasa Foto, Pracownia Archeologiczna Armaja, Ekodoradca, Ziemia Obiecana, Lawenda Fioletowe Pole, SALCO, Chantilly Bochnia, Hopkultura, Gospodarstwo Pasieka u Kiejdów, Planeta Kawa, Katrovia, Wiklina, Wieczny Las, Tovino, Joanna.wytwory, Sikora Crocheting, Lodowa Manufaktura, Rerum, Bochneris, Helen Doron.

Zapraszamy do wspólnego świętowania, odkrywania lokalnych skarbów i cieszenia się niepowtarzalną atmosferą Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego! Szczegółowy program wydarzeń znajdziesz na stronie: www.zabytki.powiatbochenski.pl.

[sk]